Ara

Devletin Yeniden İnşası Raporu

Güncelleme tarihi: 8 Kas 2019

Raporumuz '16 Nisan'dan Sonra Türkiye'nin Yeniden İnşası' başlığı ile Taş Mektep Yayın Atölyesi tarafından kitap olarak yayınlanmıştır.
07 Nisan, 2017 | Genel Haber | GRTC

Düşünce kuruluşlarından beklenen tek tek bireylerin bir insicam içinde geniş kitlelere ulaşmasını sağlamaları, bu fikirlerin toplumun önün açan, siyasi karar alıcılar için alternatifler oluşturan söylemler haline gelmesini temin etmeleridir. Bu bağlamda 25 Aralık 2015 tarihinde Küresel Araştırma Düşünce Merkezi GRTC yayınladığı ‘Türk Tipi Başkanlık Sistemi’ raporu ile o dönemde gündemden düşmüş olan Başkanlık sistemi tartışmaları tekrar toplumun gündemine taşımayı amaçlamıştı. Çalışmamızda dile getirdiğimiz, önerdiğimiz pek çok hususun 16 Nisan’da referanduma sunulan tekliflerde yer alması bizleri sevindirmiştir. Referandum sonrası süreç, yönetim sistemindeki bu köklü değişikliğe uygun olacak şekilde Devlet’in yeniden yapılanmasını zorunlu kılacaktır. GRTC olarak bu süreçte üzerimize düşen olarak gördüğümüz fikirler, öneriler sunma ödevini gerçekleştirmek üzere yeni bir çalışmanın gayreti içine girdik.

Alanında uzman arkadaşlarımızın uzun süren çalışmaları sonucu elinizdeki bu çalışma oluştu. Çalışmamız idari yapılanma, yargı, güvenlik, sivil toplum, ekonomi ve dış politika alanında Devlet’in yeniden inşasına yönelik olarak pek çok tespit ve öneri içermektedir. Hiç şüphesiz bu inşa faaliyetlerinin milletin taleplerini, arzularını içerecek ve rafahını, mutluluğunu tesis edecek bir yapılanma içermesi bu konuda fikirlerin çokluğuna ve kalitesine bağlı olacaktır.

'16 Nisan'dan Sonra Türkiye'nin Yeniden İnşası'  başlıklı kitabımıza aşağıdaki satış kanalları aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

idefix D&RKitap YurduBabil

21 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör